Gorzknik kanadyjski – źródło berberyny

Gorzknik kanadyjski to roślina, którą stosowali Indianie. Cenili jej kompleksowe działanie na organizm i używali naparów z niej na wiele, różniących się od siebie dolegliwości. Gorzknik zawiera bowiem wartościową berberynę, która wykazuje kompleksowe działanie na organizm.

W jaki sposób działa berberyna?

gorzknik kanadyjski w tabletkachBerberyna jest związkiem bardzo pomocnym dla ludzkiego organizmu. Jednym ze sposobów jej działania jest obniżenie poziomu glukozy we krwi. Jest więc pomocna w walce z insulinoopornością. Działa dobrze także na osoby, które zmagają się z cukrzycą typu 2. Kolejnym polem, na którym wykorzystanie berberyny może się okazać pomocne, są problemy z nadwagą. Otóż, związek ten ma pozytywny wpływ na metabolizm. Poza tym reguluje apetyt. Powinny więc spróbować gorzknika kanadyjskiego osoby, które walczą z nadwagą. Berberyna działa nie tylko na ciało, ale także na umysł. Może być pomocnym środkiem w sytuacjach, które wymagają dużej umiejętności zapamiętywania. Działa ochronnie na komórki nerwowe. Co bardzo istotne, związek ten może być także delikatną pomocą dla osób zmagających się z depresją. Ma pozytywny wpływ na jelita. Pomaga chronić je przed toksynami.

Gorzknik kanadyjski to roślina, która zawiera berberynę. Jest to związek pomocny w wielu schorzeniach. Z tego powodu rośliny tej powinny spróbować osoby, które mają problemy z trawieniem – gorzknik powoduje wydzielanie płynów trawiennych, które ograniczają objawy biegunki. Nie powinny z niego rezygnować również ci, którzy zmagają się z problemami skórnymi. Gorzknika można bowiem używać nie tylko od wewnątrz, ale także od zewnątrz w formie okładów na przykład na opryszczkę. Pomogą w zapaleniu spojówki lub w przypadku wyprysków. Gorzknik to także świetna broń do walki z przeziębieniem. Może być stosowany zarówno prewencyjnie, jak i wtedy, gdy pojawiają się pierwszy objawy takiej infekcji na przykład osłabienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *