herbata

Jaka herbata jest najzdrowsza?

Herbata towarzyszy nam od lat. Jej pozycja w domowym menu i codziennych rytuałach jest niepodważalna. Razem z popularnością istnieje opinia o zdrowotnych właściwościach herbaty. Czy jest tak w rzeczywistości, czy może jest to jedynie forma usprawiedliwienia jej masowego spożywania?

Zdrowe typy herbat

herbataHerbata oczywiście jest zdrowa, jednak ilość „zdrowotności” którą zawiera, zależna jest od konkretnej jej odmiany. Bywają herbaty mniej i bardziej sprzyjające stanowi naszego zdrowia.

Uważana za najlepszą pod tym względem jest herbata zielona. Zawiera ona w sobie ogromne ilości związków mineralnych, witamin grupy B oraz związki garbnikowe i alkaloidy. Dzięki temu istnieje dostrzegalny wpływ picia zielonej herbaty na układ krążenia, poziom cholesterolu i poprawę trawienia. Oprócz tego zielonej herbacie przypisuje się działanie wzmacniające kości i zęby, a także antynowotworowe.

Picie zielonej herbaty jest bardzo wskazane dla osób, które toczą walkę o stan swojej wagi. Zawarte w zielonej herbacie polifenole działają w bardzo pozytywny sposób na układ trawienny, stymulując go do lepszej pracy. Dodatkowo polifenole wykazują działanie przyśpieszające spalanie tłuszczu.

Jak więc widać picie herbaty nie musi być tylko rozrywką lub kolejnym codziennym rytuałem, a może stać się źródłem poprawy naszego samopoczucia, zdrowia, a także kondycji fizycznej i poprawie tężyzny.

Pamiętać oczywiście należy o umiarze i nie piciu jej w zbyt dużych ilościach.

Dodaj komentarz