Jakie przyprawy na lato?

Lato to najbardziej bogaty czas, jeżeli chodzi o składniki do gotowania. Jest pełno świeżych owoców i warzyw, które aż proszą się o to, by wyczarować z nich pyszne potrawy oraz wypieki. A zatem, jakie przyprawy warto kupić, aby letnie dania smakowały jeszcze bardziej?

Przyprawy idealne do letnich dańpieprz ziolowy do czego

Lato to czas, kiedy przyrządza się pyszne mięsa i ryby z grilla, jada się dużo świeżych sałatek, kasz oraz młodych ziemniaków. Latem ludzie lubią jadać lekko, a ciepłe potrawy najczęściej wyjeżdżają na stół dopiero wieczorem. By wszystkie te smakołyki dobrze doprawić, warto zaopatrzyć się w dużą ilość świeżych oraz suszonych ziół. Do tych najbardziej klasycznych należą majeranek, tymianek, oregano oraz bazylia. Również klasyczny czarny pieprz lepiej jest zastąpić pieprzem ziołowym (https://planteon.pl/przyprawy-swiata/pieprz/pieprz-ziolowy). To właśnie pieprz ziołowy idealnie podkreśla smak ryb. Warto pamiętać też o tym, aby kupować suszone zioła z ekologicznych upraw. Tylko wtedy ma się pewność, że to produkt naprawdę najwyższej jakości.

Przyprawy idealne do letnich wypieków

Lato to również czas kiedy więcej się piecze. W końcu wszystkie owoce sezonowe tak kuszą by wrzucić je pod kruszonkę, albo zamknąć w lekkim deserze z bitą śmietaną. Jakie przyprawy idealnie podkreślą smak truskawek albo czereśni, a później śliwek oraz jabłek? Na pewno dobrze sprawdzi się klasyczny cynamon, suszony kardamon, bo chociaż to rozgrzewające orientalne przyprawy, świeże owoce delikatnie nimi posypane nabierają bogatszego smaku. Poza tym warto kupić również prawdziwą wanilię, która będzie idealna do podkreślania smaku deserów na bazie sera albo bitej śmietany.

Dodaj komentarz