Czarne herbaty – jakie rozróżniamy rodzaje?

Napój ten obecny jest praktycznie w każdym gospodarstwie domowym. Czarne herbaty chętnie pijemy do posiłku bądź samodzielnie. Nie każdy jednak potrafi rozróżnić chociażby podstawowe rodzaje tego naparu. Jakie są najpopularniejsze typy czarnych herbat na świecie?

Earl Grey – ta nazwa z pewnością jest wielu osobom znana. Earl Grey to popularna mieszanka herbat, aromatyzowana skórką bergamotki.

Assam- to wyrazista herbata o charakterystycznym, korzennym posmaku i lekko czerwonym kolorze, bardzo dobrze znana na całym świecie. Pochodzi z Indii.

Ceylon Nuwara Eliya- herbata czarna pochodząca że Sri Lanki, ceniona za wysoką jakość i delikatny smak. Ma piękny, czerwono-złoty kolor

Darjeeling- indyjska herbata o delikatnie kwiatowo-owocowym, orientalnym posmaku, bardzo ceniona i uważana za jedną z najlepszych wśród czarnych herbat. Rozróżnia się kilka jej odmian.

Golden Nepal – herbata pochodząca z Nepalu, charakteryzująca się lekko owocowym smakiem.

English Breakfast- mieszanka czarnych herbat, między innymi Assam. Ma wyrazisty smak.

Nilgiri- kolejna indyjska herbata, posiadająca orzeźwiający, ziołowo-cytrynowy smak, bardzo aromatyczna.

Yunnan- jeden z najbardziej popularnych rodzajów herbat na świecie. Pochodzi z Chin i ma nieco słodkawy posmak.

Jak widać, czarna herbata dzieli się na wiele różnorodnych rodzajów. Warto spróbować każdego z nich i przekonać się, które smakują najlepiej!

Dodaj komentarz