Gymnema sylvestre – naturalny sposób na cukrzycę

Gymnema sylvestre, inaczej nazywana gurmarem, jest rośliną tropikalną, z której liści uzyskuje się ekstrakt o wielu właściwościach prozdrowotnych, dzięki którym znalazł on swoje zastosowanie m.in. w medycynie ajurwedyjskiej.

Kwas gymnemowy

Obecny w ekstrakcie z gurmaru kwas gymnemowy jest substancją, która ma wpływ na regulację gospodarki cukrowej w organizmie. Pobudza do pracy trzustkę, która jest narządem odpowiedzialnym za produkcję odpowiedniej ilości insuliny. Pomoc w utrzymaniu właściwego poziomu cukru we krwi sprawia, że gymnema sylvestre jest wykorzystywana w leczeniu cukrzycy typu I (insulinozależnej) oraz II (tzw. cukrzycy wieku dorosłego). Spożywanie tej rośliny w postaci suplementu diety, również przy uszkodzonej trzustce, wykazuje zdolności regeneracyjne i poprawiające ogólne funkcjonowanie organizmu. Jest to dobra informacja dla osób zmagających się z problemem cukrzycy lub obciążonych nią genetycznie, które chcą skorzystać z naturalnych sposobów leczniczych albo zapobiegających tej chorobie.

Gurmar a dieta

Ze względu na swoją chorobę diabetycy powinni szczególnie zwracać uwagę na swoją dietę. Ograniczenie do minimum tłustych potraw oraz zwracanie uwagi na ilość spożywanych słodyczy czasem nie jest łatwe, jednak i również w tej kwestii pomocą służy gurmar. Zmniejszenie apetytu, zwłaszcza na cukier, jest bowiem kolejną jego, właściwością pożądaną także przez osoby chcące stracić na wadze. Schudnięcie to bardzo ważny krok w przypadku cukrzycy typu II, która może być następstwem otyłości. Roślina wspomaga obniżenie wagi przy jednoczesnym spadku cholesterolu we krwi, dzięki czemu normalne funkcjonowanie z cukrzycą staje się łatwiejsze.

Dostępność

W sklepach zielarskich można znaleźć suszone liście gymnema sylvestre – sprawdź cenę w Sklepie Evita, z których przyrządzany jest napar. Jednak z uwagi na jego gorzki smak, znacznie popularniejsze jest przyjmowanie wyciągu w postaci kapsułek. Roślina nie traci w ten sposób swoich cennych właściwości, a włączenie jej do diety jest wygodne i niewątpliwie warte przetestowania.

Dodaj komentarz