Superfood – jagody goji

Jagody goji przez wiele osób określane są mianem superfood. Termin ten tyczy się wybranych produktów pochodzenia naturalnego, które bez żadnego przetworzenia trafiają na rynek spożywczy i zawierają w swoim składzie wiele substancji korzystnie wpływających na zdrowie i funkcjonowanie organizmu człowieka. Pod tym względem właściwości jagód goji znane są przynajmniej od kilkunastu wieków.

Skąd pochodzą jagody goji?

Po raz pierwszy w tradycyjnej medycynie ludowej, jagody goji na szeroką skalę zaczęły być wykorzystywane przed wieloma wiekami w Chinach. Medycy państwa środka stosowali tę roślinę jako środek wspomagający walkę z wieloma różnorodnymi chorobami. Warto podkreślić, że i w dzisiejszych czasach medycyna alternatywna stawia właśnie na jagody goji jako na produkt, który może pomóc w regulacji procesów zachodzących w organizmie.

Na co pomagają jagody goji?

Przeglądając właściwości jakie posiadają owoce jagód goji ma się wrażenie, że ta roślinka jest remedium na większosć ludzki dolegliwości. Spożywana regularnie w określonych ilościach może pomóc przy chorobach serca oraz płuc. Skutecznie obniża poziom cukru we krwi, pomaga w regeneracji narządu wzroku a także zapobiega powstawaniu w organizmie człowieka komórek nowotworowych. Jednak dla bezpieczeństwa od przyjmowania tych owoców powinny powstrzymać się kobiety będą ce w stanie błogosławionym, gdyż nie do końca jest poznany wpływ jagód na rozwój płodu.

Dodaj komentarz