Dlaczego cynamon cejloński jest królem wśród cynamonów?

Od kiedy tylko cynamon został przywieziony do Europy, jest jedną z częściej wybieranych przypraw, które każdej potrawie nadają słodko-korzennego smaku, który jest na tyle charakterystyczny, że dopasuje się do naprawdę wielu dań. Niektórzy pijają nawet napoje z dodatkiem cynamonu, wierząc w jego zbawienne działanie. Nie każdy jednak wie o tym, że na świecie istnieje blisko dwieście pięćdziesiąt rodzajów cynamonu i nie każdy jest tak samo skuteczny. Dlatego też najlepszym wyborem, z pewnością jest cynamon cejloński, czyli prawdziwy król wśród cynamonów.

Dlaczego cynamon cejloński jest najlepszy?

Cynamon tego rodzaju słynie z charakterystycznego i mocnego posmaku, który utrzymuje się dłużej niż smak pozostałych rodzajów cynamonu. Jest on uznawany także za gatunek, który posiada najwięcej właściwości zdrowotnych i działa przeciwzapalnie na cały organizm.cynamon

Jakie właściwości ma cynamon cejloński?

Przede wszystkim cynamon ma doskonałe działanie odchudzające. Wszystko do dlatego, że zalicza się on do grupy termogeników, które spalają tłuszcz i przyspieszają walkę organizmu z niechcianą tkanką tłuszczową.
Dodatkowo codzienne spożywanie cynamonu obniża poziom cukru we krwi, co także przyczynia się nie tylko do lepszego wyglądu, ale i to walki z cukrzycą.
Warto bezpośrednio po zjedzeniu dużej ilości słodkich przekąsek, sięgnąć po szczyptę cynamonu, który ureguluje cukier w organizmie. Po cynamon warto też sięgnąć w chorobie. Doskonale radzi on sobie z bakteriami i wirusami, a więc będzie niezastąpiony w przeziębieniach i grypie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *