pieprz cytrynowy

Najpopularniejsze przyprawy stosowane w kuchni

Każdy, kto choć raz w życiu zajmował się procesem gotowania, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważnym elementem przygotowywania posiłków jest odpowiednie doprawienie dania. Korzystać w tym przypadku można z pojedynczych przypraw lub ich mieszanek. Dobrym przykładem będzie chociażby pieprz cytrynowy.

Co to jest pieprz cytrynowy?

Pieprz z nutą cytryny to nic innego jak dosyć popularna na polskim rynku mieszanka przypraw. Skład nie jest nazbyt wyrafinowany. W opakowaniu można znaleźć oprócz pieprzu i cytryny także czosnek, cebulę czy kurkumę. Taka kompozycja sprawia, że dania zyskują głęboki aromat.

pieprz cytrynowy

Jakie jest zastosowanie pieprzu cytrynowego?

Ta mieszanka przypraw znajduje zastosowanie przy wielu rodzajach potraw. najczęściej wykorzystywana jest podczas przyrządzania mięs i to zarówno tych pieczonych, duszonych jak i grillowanych. Warto także wypróbować mieszankę pieprzu cytrynowego do doprawiania ryb czy podczas przygotowywania sałatek.

Gdzie można go kupić?

Z kupnem pieprzu cytrynowego nie powinno być obecnie najmniejszych problemów. Znajdziesz go w wielu sklepach np w Planteon.pl. Jest bowiem dostępny w niemal każdym sklepie spożywczym. W swojej ofercie taką mieszankę mają wszyscy znani producenci przypraw. Warto kupować niewielkie opakowania, wówczas można mieć pewność, że przyprawa będzie używana na bieżąco i nie straci swojego największego atutu jakim jest głęboki aromat. Ostrożność przy stosowaniu pieprzu powinny zachować osoby z chorobą wrzodową oraz innymi schorzeniami dotyczącymi żołądka i całego układu trawiennego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *