Co to jest Bombilla?

Miłośnicy herbat z pewnością znają gatunek, jakim jest yerba mate. Można ją bowiem traktować jako zamiennik kawy, bo działa niezwykle pobudzająco. Jednak jej pozytywne właściwości na tym się nie kończą, bo potrafi także nawilżać od środka i usuwać toksyny z organizmu. Pozytywne jej działanie więc nie jest tylko na polu zdrowotnym, ale także poprawiającym wygląd zewnętrzny. Yerba mate jest jednak herbatą, którą należy parzyć w odpowiednim kubku, bo inaczej fusy przedostaną się do ust, co nie jest przyjemne.

Naczynie do yerba mate

Aby móc rozkoszować się smakiem i odczuwać pozytywne właściwości jakie daje yerba mate, to powinniśmy zaopatrzyć się w naczynie do yerby oraz bombille czyli rurkę z sitkiem do jej picia. Jest to naczynie wykonane z metalu i to właśnie od tego z jakiego gatunku stopu metalu została wykonana, zależna jest cena naczynia. Kubek do yerba mate znacznie ułatwia picie i parzenie owej herbaty i każdy miłośnik powinien się bez wątpienia w niego zaopatrzyć.

Dzięki temu nigdy nie narazi się na ryzyko fusów pomiędzy zębami, bo specjalna łyżeczka to blokuje. Za jej pomocą można odcedzić wszystkie fusy i pozostaje drogocenny napar. Bombille można z łatwością kupić w internecie w różnych rozmiarach i kolorach, jednak wygląd zależy od tego, z jakiego materiału została wykonana. Jednak każda z nich jest bardzo trwała i mimo, że cena nie jest niska, to posłuży długie lata każdemu miłośnikowi tej zdrowej herbaty, co jest korzystne.

Dodaj komentarz